Femke Bol dichtbij pr op 400m, Nederland vierde op EK landen
Femke Bol is bij de EK voor landenteams in een bloedheet Madrid heel dicht bij haar persoonlijk record op de 400 meter vlak gekomen. Ze voltooide de race als eerste in 49,48, vierhonderdste boven haar beste tijd. Haar triomf leverde Nederland de volle buit van 16 punten op. Uiteindelijk zou de oranje equipe als vierde finishen in het landenklassement, net boven de doelstelling. Individuele medailles worden bij dit EK niet uitgereikt.
De omstandigheden waren zwaar in Madrid. De Spaanse hoofdstad gaat al dagen gebukt onder een hittegolf. Nederland stond na de eerste dag tweede, ging na dag twee – dankzij onder meer de zege van Femke Bol - ruim aan de leiding, maar viel op de derde dag terug naar de vierde plaats. Dat was ingecalculeerd, al zorgden de estafetteteams op de 4x100m voor twee aangename verrassingen.
Op de slotdag kwam in die stand geen verandering meer. Bol maakte geen deel uit van de equipe op de 4x400m gemengd. Op zaterdag kwam het bericht dat ze zich voor die race op zondagavond had teruggetrokken, vermoedelijk om geen risico’s te nemen in de tropische omstandigheden. Een jonge B-ploeg eindigde als zesde. Nederland was wel het land met de meeste overwinningen. Op de 37 onderdelen was TeamNL acht maal de beste. Voor de eerste plaats zorgden behalve Femke Bol (400m), Menno Vloon (polsstokhoogspringen), Jessica Schilder (kogelstoten), Jorinde van Klinken (discus), de beide estafetteploegen op de 4x100m, Xavi Mo-Ajok (2200m) en Niels Laros (5000m). De conclusie is duidelijk: Nederland heeft zich als atletiekland nog niet in de volle breedte ontwikkeld, maar maakt op een groot kampioenschap wel kans op veel (gouden) medailles.
Dat Bol op de EK voor landenteams niet haar specialiteit de 400m horden liep maar de vlakke 400m gebeurde op verzoek van de Atletiekunie. De bond hoopte zo meer kans te maken om in de top drie te eindigen. Bol had eerder in de week deze discipline voor het eerst in een jaar weer gelopen als opwarmertje voor het EK. In Tsjechië was ze als derde over de finish gekomen in 49,98. Een paar dagen later in Madrid was ze dus al weer een halve seconde sneller. Toch is de switch van korte duur, de Amersfoortse gaat zich nu weer richten op het hordennummer. In september verdedigt ze immers in Japan haar wereldtitel.