Femke Bol in haar eerste race in Rabat snel als vanouds

Femke Bol tijdens de Fanny Blankers Koen Games in 2024, waar ze dit jaar wederom haar opwachting zal maken.
Fotocredits: Geert Lommers/Jij en Sport

Femke Bol heeft in Rabat haar ongeslagen status op de 400 meter horden in de Diamond League behouden. In haar eerste wedstrijd van het buitenseizoen was de 25-jarige Amersfoortse atlete oppermachtig. Ze finishte in 52,46, een nieuw meetingerecord en bijna anderhalve seconde sneller dan de nummer twee, de Jamaicaanse Andrenette Knight. Het was de 25ste achtereenvolgende overwinning van Bol in de Diamond League.

De Amersfoortse liep de afgelopen maanden weinig races. Ze wilde rust nemen om zich vooral mentaal weer op te laden. Het zware olympische jaar hakte erin bij Bol die het indoorseizoen vrijwel oversloeg. Ze toonde zich alleen op de estafettenummers op de EK in Apeldoorn.

Op Marokkaanse bodem is nu haar outdoorseizoen begonnen. Bol kende vooraf nogal wat twijfels omdat ze haar starttechniek heeft aangepast. Ze begint met haar andere been, wat zeker op de eerste meters om een grote focus vraagt.

Vorige
Vorige

Gelijkspel bij derby CSW-Argon betekent lijfsbehoud beide clubs

Volgende
Volgende

Kampong zet kleine stap richting prolongatie landskampioenschap