Ons Genoegen Utrecht mist in landelijke competitie damderby’s
Damvereniging Ons Genoegen uit Utrecht is komend seizoen in een andere landelijke eerste klasse ingedeeld dan streekgenoten ADG Amersfoort, Zenderstad IJsselstein en Hilversum. Daardoor blijft Ons Genoegen verstoken van de altijd aantrekkelijk damderby’s. De eerste ronde van de landelijke competities is op zaterdag 19 september. Met name het gepromoveerde Zenderstad staat voor een uitdagend seizoen.
Het team uit het dambolwerk IJsselstein werd met overmacht kampioen in de tweede klasse en zal zijn huid duur willen verkopen. Het Amersfoortse ADG wist met de hakken over de sloot aan degradatie te ontkomen, terwijl Hilversum dat enkele jaren geleden de krachten bundelde met het gerenommeerde SDVB (Soest-Baarn), comfortabel in de subtop meedraaide. Ons Genoegen bleek een solide middenmoter maar treft nu dus andere tegenstanders. In de tweede klasse speelt Bunschoten.
Een jaarlijks hoogtepunt op de kalender van de Utrechtse Provinciale Dambond (UPDB) is het open kampioenschap van Amersfoort met tal van sterke (regionale) dammers. Dat wordt onder regie van ADG dit jaar van 28 tot en met 31 oktober gehouden.
