Lars van der Haar kampt in druk weekeinde met fysiek ongemak

De drukke kerstperiode, bijna dagelijk is er een cross, dwingt veldrijders tot het maken van keuzes. Zeker wanneer je niet meer tot de jongsten behoort zoals Lars van der Haar. De 34-jarige Woudenberger reed zaterdag dan ook niet verder in Antwerpen toen hij geen uitzicht had op een redelijke klassering en kampte met een voetblessure. Een dag later werd hij elfde in Koksijde.  Mathieu van der Poel was in beide wereldbekers ongenaakbaar.

Het was een zwaar weekeinde voor de veldrijders met op beide dagen een manche voor het wereldbekerklassement. In Antwerpen reed Lars van der Haar van meet af aan een verloren race. Zo halfweg koers gaf hij er rond positie 25 de brui aan. Later bleek dat hij last had van een gezwollen voet na een val op de trap. Mathieu van der Poel liet er geen gras over groeien en vertrok na de eerste ronde. Laurens Sweeck (tweede) en Emiel Verstrynge (derde) zagen hem pas terug na de finish.

In Koksijde verging het Van der Haar beter. Van der Poel deelde even een speldeprikje uit om daarna enkele ronden verstoppertje te spelen. Tot hij het halfweg koers welletjes vond, versnelde en door niemand gevolgd kon worden.  Lars van der Haar reed lange tijd op de zevende plaats. Die positie kon hij niet vasthouden en hij eindigde als elfde.

Van der Poel werd op het podium net als een dag eerder door twee Belgen geflankeerd, Laurens Sweeck als tweede en Niels van der Putte als derde.

Bij de beloften (U-23) werd Michiel Mouris uit Baambrugge 24ste. De overwinning was voor zijn landgenoot David Haverdings.

Volgende
Volgende

Puck Pieterse ploetert door het zand van Antwerpen en Koksijde