Vette cheque voor Wesly Dijs met wereldrecord op mixed relay
De mixed relay is een nog relatief jong schaatsonderdeel en heeft geen olympische status. Het zal Wesly Dijs een zorg zijn. De schaatser uit Soest won samen met de speciaal ingevlogen Chloe Hoogendoorn goud op dit nummer tijdens wereldbekerwedstrijden in Calgary. Dankzij een nieuw wereldrecord werd het duo beloond met een vette cheque van 5000 euro per persoon voor de inspanning van nog geen drie minuten.
Wesly Dijs.
Fotocredits: Team Reggeborgh
Dijs is ervaringsdeskundige op de mixed relay. Hij was er eerder succesvol mee met Femke Kok en Angel Daleman. Het draait vooral om het wisselen, dat niet zonder gevaar is. Dijs en Hoogendoorn, een jong talent uit Woubrugge, bleken goed op elkaar ingespeeld en finishten in 2.54,05. Het was een aangename afsluiting van de Hollandse trip naar Noord-Amerika, die twee World Cups behelsde.
Bijna drie jaar geleden won Dijs individueel de 1500 meter in Calgary. Hij versloeg met een tijd van 1.42,93 onder meer Kjeld Nuis en de Chinees Ning. Zaterdag was er geen nieuwe medaille weggelegd op het snelle Canadese ijs. Met 1.43,56 werd hij negende en was hij slechts de vierde Nederlander. De winnaar was dezelfde als een week eerder in Salt Lake: Jordan Stolz.
Toch lijkt de Amerikaan niet onverslaanbaar. Hij mocht de Duitser Finn Sonnekalb (tweede) bedanken dat die hem op het eind de juiste prikkel gaf. De tijd van Stolz (1.42,10) was iets beter dan die van de nummer drie Nuis (1.42,42), nummer vier Joep Wennemars (1.42,54) en nummer vijf Tim Prins (1.42,56). En ook het verschil met Dijs was beduidend kleiner dan in de eerste World Cup.
Net als een week eerder in Salt Lake City mocht Merijn Scheperkamp uitkomen in de B-groep van de 500 meter. Hij rijdt de sprint in plaats van Tim Prins die zich focust op de 1000m en en 1500m. Scheperkamp kwam op de eerste 500m met een tijd van 34,85 niet verder dan de achttiende plaats. In de tweede race deed hij het een stuk beter met 34,55, goed voor een achtste plaats. De snelste 500m kwam afgelopen weekeinde op naam van Stolz die in de A-groep 33,79 liet noteren. Jenning de Boo was de beste Nederlander met 34,02.
Wanneer Bart Hoolwerf een wielrenner was, zou je kunnen zeggen dat hij vaak het verkeerde wiel kiest. De Eemdijker had op de massastart veel meer kunnen - en moeten - profiteren van het beulswerk dat Jorrit Bergsma verrichtte. De Fries, vorige week winnaar op deze discipline, haalde in zijn eentje drie vluchters terug onder wie de Poolse lange afstandspecialist Jilek. Het tempo lag hoog en de sprinters maakten zich op voor een spetterend slotoffensief. Niet echter Hoolwerf, hij zat aanvankelijk wel in goede positie maar raakte die kwijt. Op de laatste honderd meter haalde hij er nog wel een paar in maar de zevende plaats was zonder meer teleurstellend. Wie het veel beter deed was Stolz. De wonderboy wil ook op de massastart scoren en sprintte naar een derde plaats. Winnaar werd de Italiaan Giovannini met de Koreaan Chung als tweede.
Hoolwerf was eerlijk tegenover de NOS en trok het boetekleed aan. ‘Ik was te voorzichtig. Ik ben best snel genoeg, maar dan moet ik wel de juiste dingen doen. Vandaag laat ik tactisch steken vallen. Fysiek ben ik in orde, ik voel dat er veel meer in zit.’
