Puck Pieterse grijpt net naast medaille op WK mountainbike

Mountainbikesters zijn meestal geen forse, uit de kluiten gewassen vrouwen. Over het algemeen kunnen lichtgewichten beter uit de voeten op een rotsachtig parcours met venijnige klimmetjes en steile afdalingen. Sina Frei spant echter de kroon. De Zwitserse haalt met haar 46 kilogram net 1,51 meter. Het weerhield haar er niet van in Vale di Sole wereldkampioen te worden. Puck Pieterse verkocht haar huid duur maar bleef steken op de vierde plaats.

Helemaal niet slecht wanneer je bedenkt dat haar mountainbikeseizoen een stuk korter is dan van haar concurrenten. Enkele weken geleden reed de Amersfoortse nog de Tour de France voor vrouwen. Ze was dan ook zeker niet favoriet in het Italiaanse skigebied waar ze al menigmaal op een verschillende ondergrond triomfen vierde. De Zweedse uittredende wereldkampioene Jenny Rissveds had weliswaar de beste start maar viel terug door pech. Pieterse, de wereldkampioen van twee jaar geleden, mocht niet vooraan starten maar rukte gestaag op. Bij de voorsten kwam ze echter nooit. Achter de ontketende Frei die steeds verder weg reed, duelleerden de Italiaanse Martina Berta en de Zwitserse Nicole Koller om de andere medailles. Pieterse kwam tot op een vijftiental seconden, maar kon het kloofje niet dichten.

Toch deed ze het in de olympische cross country een stuk beter dan drie dagen eerder in het WK shorttrack, de korte cross. Ook daar moest ze vanaf de start flink wat terrein goedmaken. Dat lukte vrij snel, maar kostte zoveel kracht en energie dat ze op een steile beklimming een kopgroepje van vijf moest laten gaan. Ze viel terug naar een tweede groep en perste er op het eind nog een sprintje uit, wat beloond werd met de achtste plek. Na een fotofinish bleek de Oostenrijkse Laura Stigger in extremis langs de Britse Evie Richards te zijn geglipt. Derde werd Sina Frei.

Vorige
Vorige

Afscheid in mineur voor Xan de Waard na missen wereldtitel

Volgende
Volgende

Femke Broeders-Bol kraakt haar eigen nationale record op 800m