Puck Pieterse trekt opgaande lijn door: tweede in Dendermonde
Puck Pieterse.
Fotocredits: Geert Lommers/Jij en Sport
Puck Pieterse is aan het groeien in haar nog prille veldritseizoen. Na de derde plaats in Gavere deed ze het twee dagen later in de wereldbeker van Dendermonde nog beter. En tweede achter Lucinda Brand, die met een zegereeks van elf tot de hors categorie behoort, zal een beetje voelen als eerste. Amandine Fouquenet uit Frankrijk werd derde. Lars van der Haar eindigde op plek zeventien bij de mannen, ploeggenoot Thibau was de snelste.
Puck Pieterse heeft sinds ze haar entree in het veld maakte een aardige reeks neergezet in de wereldbeker. In Namen (vierde), Antwerpen (vierde) en Koksijde (vijfde) eindigde ze nog naast het podium, maar in Gavere (derde) was het dan toch raak. Die lijn wilde de Amersfoortse maar al te graag voortzetten op het kurkdroge parcours in Dendermonde.
Na een mislukte start – ze raakte ingesloten - werd ze echter gedwongen tot een inhaalrace. Fouquenet, in Gavere tweede, nam de kop en kreeg al snel kannibaal Lucinda Brand in haar wiel. De leidster in het wereldbekerklassement had liefst tien zeges op rij behaald en was niet van plan cadeautjes uit te delen. Pieterse rukte gestaag op en knabbelde seconde na seconde af van haar achterstand. Op het moment dat ze derde lag en de twee koplopers in het vizier kreeg, vond Brand het welletjes. Ze versnelde en was vertrokken. Pieterse achterhaalde weliswaar Fouquenet, maar veel kansen om het gat met Brand te dichten waren er niet door een gebrek aan technische stroken. Bovendien moest de Amersfoortse zich de Française van het lijf houden, want die bleef op een paar seconden hangen en sloot na tweederde koers weer aan.
Pieterse besloot even op adem te komen en liet Fouquenet het tempo bepalen om in de slotronde te demarreren. In een mum van tijd had ze een gat geslagen dat haar voor het eerst dit seizoen op de tweede plaats bracht. ’Voor de start had ik al tegen mijn moeder gezegd, vijf seconden is op dit parcours al een groot gat. Toen ik niet dichter bij Lucinda kwam ben ik even in het wiel van Amandine (Fouquenet, red.) gaan zitten en voor plek twee gaan rijden.’ In het klassement van de wereldbeker staat ze nu achtste met reëel uitzicht op plek drie.
Ook de mannen moesten omgaan met de snelle ‘wegomstandigheden’. Jammer voor crossers die houden van modder zoals Wout van Aert. Door het ontbreken van Mathieu van der Poel roken velen hun kans. Zo ook Lars van der Haar, maar na een redelijke start viel de Woudenberger steeds verder naar achteren in het lange lint dat de eerste groep vormde. Vooraan was het stuivertje wisselen aan kop. Van Aert voelde zich toch wel in zijn element en voerde het tempo op toen Tibor Del Grosso lek reed. De beste Nederlander sloot wel snel aan als achtste, maar kon moeilijk inhalen. Een knappe manoeuvre bracht hem op plaats drie bij het ingaan van de slotronde. Hij glipte ook nog langs Laurens Sweeck maar verloor vervolgens de sprint van generatiegenoot Thibau Nys. Van der Haar bungelde bijna de hele tijd rond de zeventiende plaats in de supersnelle cross en kwam ook op die positie binnen.
